מה זה דוח בודק שכר מוסמך

לאחר שבשנת 2011 חוקק חוק המגביר את האכיפה של דיני העבודה כלפי העובדים, מעסיקים רבים מזמינים לשורותיהם בודקי שכר מנוסים על מנת שיוכלו לבדוק את תנאי ההעסקה ולהגן עליהם מפני תביעות של קבלנים, התראות ועיצומים כספיים.

שירותיהם של בודקי השכר רלוונטיים במיוחד עבור חברות המזמינות שירותים מקבלנים בתחומים כמו שמירה, אבטחה, הסעדה או ניקיון. דו"ח של בודק שכר מוסמך יכול לעשות את ההבדל בין חברה המוגנת על ידי החוק לחברה המחויבת בעיצום כספי.

אילו מסמכים צריך להגיש כדי לקבל את הדו"ח

אם אתם כמעסיקים מעוניינים להפיק את המירב מהדו"ח שיתקבל על ידי בודק שכר, אלה המסמכים העיקריים שיש להציג בפניו: רשימה מפורטת של כל עובדי הקבלן שאתם עובד המעסיק, תלושי שכר ופנקסי שכר, הודעה לעובד על תנאי השכר שלו, אישורי הפקדות לבנק, אישור רואה חשבון של הקבלן, אישורי הפקדות לקרנות גמל ופנסיה, טפסים למס הכנסה וביטוח לאומי.

דו"ח בודק שכר מוסמך – מה הוא כולל?

מדי תקופה (אחת לשנה בדרך כלל) מבצע בודק השכר בדיקות שנועדו להשוות בין התנאים שבהם מועסקים העובדים לבין החוק בפועל. בסיום הבדיקות, מגיש בודק השכר דו"ח למעסיק. דו"ח בודק שכר מוסמך כולל התייחסות לפרמטרים כמו בחינת ימי חופשה (האם ימי החופשה נוצלו או לא), מצב תשלומי ההבראה, היקף שעות העבודה בחודש שמותר לעובד לעבוד, הוצאות נסיעות, תנאי העסקה, הפרשות לפנסיה ועוד.

הדו"ח כולל גם פירוט של כל הממצאים אשר עלו מן הבדיקות. אם קיימת הפרה של זכויות העובדים, בדו"ח יימצאו המלצות ותיקונים. לאחר מכן, תידרש בדיקה נוספת כדי להוכיח שכל הליקויים אכן תוקנו.

מיהו בודק שכר מוסמך?

רק אדם שיש לו הסמכה מטעם משרד העבודה יכול להיות בודק שכר מוסמך. לפיכך, כאשר מזמינים בודקי שכר כדי לבדוק את נתוני החברה, יש צורך לוודא שיש ברשותם תעודה מתאימה. כמו כן, אם בעבר כל רואה חשבון היא יכול להיות גם בודק שכר (בגלל מחסור בבודקי שכר), הרי שהיום גם רואה חשבון מוכח צריך להציג תעודה מתאימה.

מחפשים בודק שכר מוסמך שיפחית לכם את העיצום הכספי?

הכירו את Paycheck – מומחים לבדיקות שכר. הצוות המנוסה של החברה מבצע עבורכם בדיקה תקופתית ומספק דו"ח מסודר של כל הליקויים שהתגלו. מעבר לכך, ניתן להיעזר במגוון רחב של שירותים נוספים שמציעה החברה דוגמת ליווי והדרכה לחשבי שכר, הכנת תחשיבי זכויות שכר, מתן בקרת שכר לחברות ועוד.

מאמרים נוספים

בודק שכר מוסמך, בקרת שכר, רואה חשבון - Pay check

מי מוסמך לבצע בדיקת שכר?

שכר עבודה הוא חלק בלתי נפרד מפעילות העסק. המדינה דורשת מהמעסיקים לעמוד בתקני השכר כדי להבטיח שהעובדים יקבלו

בודק שכר מוסמך, בקרת שכר, רואה חשבון - Pay check

זכויות עובדי קבלן

מרבית החברות המעסיקות עובדי קבלן לא מודעות למחויבות שלהן כלפי זכויות העובדים ועלולות להסתכן בקנסות ובעיצומים כספיים. הסיבה

רוצה לדבר עם בודק שכר מוסמך?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם